Duben 2013

Aprilcon 2013

29. dubna 2013 v 20:06 | Jeffree Black |  Každodenní bagriózní kydy
Far over, the misty mountains cold, to dungeons deep and caverns old...Myslím, že soundtrack z Hobita je to pravé, k psaní reportu z conu. :)

Nuže, začněmež. V pátek kolem půl deváté večer jsem dorazil do DDM Kopřivnice, kde se con conal. Obešel jsem oba přední vchody, načež jsem za pět minut našel ten zadní, který byl otevření. Po dalších pěti minutách (Ehm...vážně jsem v tu dobu byl ještě střízlivý, ten barák je nehorázné bludiště. ^^) jsem nalezl první patro. Našel jsem herní místnost, přivítal jsem se s Miyu a Ponym, hodil si věci zpátky do přízemí a zahrál si pár konzolovek. Pak jsem šel i s Miyu na Damovu přednášku o Star Wars v reklamě (Někdy to bylo vážně vtipné, ne vždy v McDonaldu vidíte stormtroopera, jak zapaluje blasterem hořáky. :D) Pak jsme šli zpátky do konzolovky, vypil jsem první skleničku (haha, plastový kelímek.) nekvalitního červeného, pokecal a šel tentokrát na Ponyho přednášku o Ztracených. Nikdy předtím jsem ten seriál neviděl, ale přednáška byla výborně udělaná, asi se na to někdy podívám. ^^ O pár desetin promile později se přihnala partička ve složení Peťa (na šrot. :D), Lucc, jejich boyfriendi, Věrka a její "příště si umyj ruce" kluk (Někteří pochopí. :DDD) a ještě pár lidí. Většina z nich pak zapadla do spací místnosti a já, Pony, Fany a Wolker (další dva přenášející) jsme se uchýlili k relaxačnímu požívání původně arabského geniálního vynálezu, vodní dýmky. ^^ Potom se k nám ještě přidali PJové z dračáku, a asi ve čtvrt na 4 jsme šli spát. Konkrétně já a Pony (ehm, tím spaním jsem myslel spánek. :D) jsme šli spát do sálu. Byl tam klid, ale za to strašná zima. Ještě před usnutím jsme vyfuckovali všechny idioty na conu a usnuli jsme. Celkově jsem byl nadšen, nečekal jsem, že přijde tolik lidí (Asi eeh...24?) a že se to celé tak povede. :)

V sobottu, jsme se vzbudili kolem čtvrt ana devět, muhehehe, já jsem si vyžehlil vlasy (Já vím, děsně podstatná a zajímavá informace) a šel jsem nahoru promítat anime. Zapnuli jsme nějaké díly Bleach a Death Note, dorazil jeden nový člověk, skočil jsem mně a Ponymu pro jídlo k číňanům, a tak nějak to v poklidu uběhlo asi do jedenácti. To byla na programu má "pečlivě a s dostatečným předstihem" udělaná přednáška, kterou jsem dělal běham středy a čtvrtka. :D No, přišli mi dva lidé, Pony a Fany, prý se aspoň něco zajímvého dozvěděli, takže jsem byl spokojený. :)) Následovala přestávka na oběd, tudíž zevling, a na řadě byl odpolední program. Který stejně nebyl, neb všichni hráli Dračák a přednášky nikoho nezajímaly. :D Dorazila i Zebra s jejím bráchou, což mě dost potěšilo. :) Potom jsme dali vodnici, kecali jsme, nakonec jsme s Péťou uskutečnili filosofickou konverzaci na zahradě, načež se k nám přidal Pony a šli jsme na jídlo. :) O nudle a rizoto později jsme se vrátili do DDM, kde se stále hral DrD. Nevím už přesně jak to bylo, ale někdy tou dobou jsme vytáhli z ledničky zelenou a šli jsme pít do sálu. Chvíli jsme pili a povídali sami, asi za hodinu se k nám přidala partička conařů, ve složení Neko, Willwarin, Entony, Morf, Lament a na pár hodin i Randalf. Hrozně fajn lidi. :) Doneslo se další pití, dorazili jsme zelenou a zkusili ji smíchat s Becherovkou. Radši jsem to nezkusil. :DD Někdy potom odešel Randalf a nabili jsme vodnici tabákem, přidali trochu speciální suroviny (^^) a šlo se hulit ven. Šli jsme zase dovnitř, Peťa už ale musela odejít, tak se vydala domů. :D Rozjela se konverzace o tom, že jsme budoucnost fandomu a že tahle generace není úplně ztracená. Myslím, že se ještě bavilo o fantastice a fandomu, s dalším alkoholem se to zvrtlo v dizkuzi o hentai a pornu...pak jsme šli spát. :D V neděli už klasicky balení, trocha uklízení a odjezd.

Můj dojem? Výborná akce, kterou jsem si nehorázně užil. :)) Těším se na další ročník.